Wybieramy serum do włosów. Jakie są przeciwwskazania?

Wchodzisz do sklepu, kierujesz się w stronę półki z produktami do pielęgnacji włosów, stajesz przed ogromną ilością produktów i… nie wiesz co zrobić, jaki kosmetyk wybrać. Po pierwsze, postaw na skoncentrowane serum do włosów. Świetnie zastąpi każdą odżywkę i maskę. Po drugie, odrzuć produkty, który mogą ci nie odpowiadać.

Kieruj się przede wszystkim efektami, jakich oczekujesz i przeciwwskazaniami. Dlaczego?

piekne-wlosySerum do włosów to kosmetyk o bardzo dużym stężeniu składników aktywnych. Warto wybrać idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Aby zawęzić obszar poszukiwań i ułatwić sobie wybór kosmetyku, najłatwiej przyjąć taktykę odrzucania. Na początek odrzućmy wszystkie serum, które nie są przeznaczone dla naszych włosów (np. mając włosy zniszczone wybierajmy spośród serum regenerujących, a nie bierzmy pod uwagę tych nawilżających, ułatwiających stylizację lub odmładzających). Potem przejdźmy do odrzucania produktów, które nie są dla nas odpowiednie z innych powodów. Właśnie dlatego warto czytać składy kosmetyków!

Jakie są przeciwwskazania do stosowania serum na włosy?

1. Bezwzględnie należy wykluczyć wszystkie produkty ze składnikami, które mogą nas uczulać. Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników to powód do zrezygnowania z danego serum do włosów, jakkolwiek dobre by ono nie było. Wystrzegaj się produktów, które mają w składzie substancje wywołujące u ciebie objawy uczulenia. Oczywiście te substancje dla każdego są inne, a niektórzy nie mają nadwrażliwości na żadne składniki i mogą pominąć ten punkt.

2. Przeciwwskazaniem do stosowania serum do włosów jest także witamina A, ale nie w każdym przypadku. Zaleca się w trakcie lata zrezygnowanie z produktów zawierających nawet śladowe ilości witaminy A. Dlaczego? Retinol nie lubi się ze słońcem, dlatego serum do włosów wzbogacone o tę witaminę może pogorszyć stan włosów wystawionych na działanie promieni słonecznych (co jest w takcie lata nieuniknione).

3. Serum do włosów stosuje się zazwyczaj jako uzupełnienie codziennej pielęgnacji szamponem i odżywką. Warto porównać składy używanych produktów z serum, które chcemy kupić. Może się bowiem okazać, że zawierają one składniki, które wchodzą ze sobą w silne, niepożądane reakcje. Zdarza się, że połączenie jakichś substancji skutkuje podrażnieniami, alergiami lub znacznym pogorszeniem stanu włosów.