Nastolatka stosująca serum do włosów. Czemu nie?

serum-do-włosów.jpgUwaga! Kontrowersja! Czy nastolatki mogą stosować serum do włosów? A może takie kosmetyki są zarezerwowane tylko dla dojrzałych kobiet? W XXI wieku nikogo nie powinien dziwić widok trzynastolatki, która stosuje np. ampułki z serum na porost włosów. Mimo tego temat stosowania skoncentrowanego serum do włosów przez młode dziewczyny budzi spore kontrowersje.

W tym artykule obalamy wszystko, co do tej pory powiedziano w tym temacie!

Nie można być zbyt młodym na stosowanie naturalnego serum do włosów. Bzdurą jest mówienie o tym, że serum nadaje się dla kobiet powyżej 25 roku życia. Ba! Niektóre źródła podają, że to preparaty dla dojrzałych pań po czterdziestce. Tak naprawdę nie ma konkretnej granicy wieku i serum nadaje się także dla nastolatek. Oczywiście nikt o zdrowych zmysłach nie zaaplikuje serum na włosy kilkulatki, ale to pozostaje raczej poza obrębem dyskusji i jest logiczne.

Ta rozbieżność bierze się przede wszystkim z dwóch właściwości serum, które prowadzą do błędnych przekonań. Większość serum do włosów ma wyższe stężenie składników aktywnych niż inne produkty pielęgnacyjne. Wyższe stężenie może kojarzyć się z czymś, co jest mocniejsze, silniejsze, a zatem nieodpowiednie dla wrażliwych i delikatnych nastolatek. Druga kwestia to skoncentrowana formuła, która na myśl przywodzi podobne skojarzenia. Mówienie, że „serum do włosów nie jest dla dzieci” mija się z prawdą.

Nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania serum do włosów przez nastolatki, mimo że opinie w tym temacie są podzielone. Wręcz zaleca się sięganie po serum jak najwcześniej. Jak wiadomo, serum jest intensywną kuracją, którą stosuje się w przypadku wystąpienia jakiegoś problemu np. wypadania włosów. Wiadomo też, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Wniosek jest jeden – serum do włosów powinno stanowić profilaktykę już w przypadku młodych kobiet.

Argumentem wysuwanym przeciwko stosowaniu serum przez nastoletnie dziewczyny jest stwierdzenie, że na takie kosmetyki przyjdzie jeszcze czas. Łatwo zobrazować to porównaniem serum do aktywności fizycznej. Oba zabiegi mają na celu poprawę kondycji (włosów lub ciała). Jaki byłby sens dbać o kondycję zabierając się za ćwiczenia po pięćdziesiątce? Niewielki, dlatego do aktywności zachęca jest już od najmłodszych lat, aby dbać o swoje zdrowie. Tak samo powinno się dbać o zdrowie włosów stosując odżywiające serum do włosów. Nigdy nie jest za wcześnie na działanie, za to może być za późno.