Pielęgnacja z serum do włosów. Jak używać tego produktu?

serum-do-włosów.jpgStatystyki pokazują, że niewiele wiemy o specyfice produktów do pielęgnacji włosów. Wiemy, że szampon służy do oczyszczania, ale nasza wiedza na tym się kończy. Badania pokazują, że produkty odżywiające kupujemy zazwyczaj na ślepo, choć ta tendencja maleje i z roku na rok jest coraz lepiej.

A czy ty wiesz, do czego służy serum do włosów?

Czym różni się serum od odżywki do włosów? Kiedy warto zastosować serum do włosów? Jak go używać? Przetestuj swoją wiedzę.

Co to jest serum do włosów?

Nie istnieje ściśle określona definicja serum (do włosów i nie tylko). Przyjmuje się, że jest to kosmetyk znacznie silniejszy niż odżywka, bardziej skoncentrowany, o wyższym stężeniu składników aktywnych. Zazwyczaj serum do włosów ma też dużo lżejszą formułę od innych kosmetyków, choć są wyjątki od tej reguły.

Kiedy sięgnąć po serum do włosów?

Przy okazji tego kosmetyku często pojawia się dylemat wieku, w którym można sięgać po tak skoncentrowany produkt pielęgnacyjny. Nie ustalono żadnej granicy, od kiedy można zacząć używać serum do włosów. Przyjmuje się jednak, że zastrzyk składników odżywczych przyda się już od 15 roku życia. Mitem jest przekonanie, że serum do włosów nadaje się tylko dla starszych osób. Także młode włosy potrzebują wsparcia w odżywianiu. Dodatkowo, wcale nie trzeba mieć problematycznych włosów. Serum do włosów to nie tylko skuteczny środek na określony problem, ale również świetne uzupełnienie standardowej pielęgnacji.

Jak używać serum do włosów?

Pielęgnacja z wykorzystaniem serum do włosów wcale nie jest trudna, wbrew opiniom na forach internetowych. Można nawet powiedzieć, że sprawia mniej problemów niż nakładanie odżywek do spłukiwania. Serum do włosów stosuje się w niewielkiej ilości, wystarczy kilka kropel koncentratu dla zadowalającego efektu. Nie trzeba go spłukiwać i można nakładać zarówno na mokre i suche włosy. Nie trzeba też nakładać go na całą długość, bo serum do włosów nadaje się do stosowania miejscowego np. tylko na końce lub tylko na skórę głowy.