Jak działa silikonowe serum do włosów?

serum-do-włosów.jpgOprócz maseczek, odżywek, jedwabi i innych kosmetyków pielęgnacyjnych równie dobrze sprawdza się serum do włosów. Ma dość gęstą formułę, bogatą w wiele cennych składników odżywczych. Zabezpiecza włosy przed działaniem skrajnych temperatur, otarciem o ubranie, rozdwajaniem się końcówek, puszeniem i elektryzowaniem się włosów. Chroni także pasemka przed mechanicznymi i chemicznymi uszkodzeniami, słoną lub chlorowaną wodą, częstymi zabiegami fryzjerskimi (farbowanie, suszenie, ondulacja itp.).

Dodatkowo, serum do włosów odżywia skórę głowy, uelastycznia i nawilża włosy, wygładza i nabłyszcza.

Co powinno zawierać skuteczne serum do włosów?

W wielu kosmetykach obecne są silikony, przez niektóre kobiety oceniane jako niebezpieczne i niepotrzebne substancje. Ale czy słusznie? To zależy od tego, czy serum będziesz aplikowała na całe pasemka, czy na same końcówki. W pierwszym przypadku silikony powinny być łatwo zmywalne, a w drugim – mogą na dłużej pozostawać na włosach. Co więcej, silikony potrzebne są włosom po to, aby zatrzymywać w nich odpowiedni poziom nawilżenia, wygładzać spuszone pasemka i przywracać naturalny blask matowym włosom. Silikony tworzą wokół pasemek ochronną powłoczkę, zapobiegającą wysuszeniu, uszkodzeniu i łamaniu. Zabezpieczają także wewnętrzne struktury włosów przed zanieczyszczeniami i szkodliwymi substancjami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego.

Jak często i w jakiej ilości powinno nakładać się serum do włosów z silikonami?

Jest to oczywiście sprawa indywidualna. Sposób aplikacji należy dostosować do rodzaju skóry głowy i włosów. Zaleca się, aby serum stosować przynajmniej raz w tygodniu, po dokładnym umyciu głowy. Najbardziej pomocne będą w okresie zimowym, kiedy włosy są narażone na uszkodzenia. Na codzienną pielęgnację powinny postawić te dziewczyny, które mają bardzo zniszczone włosy, a końce pasemek rozdwajają się. Podczas aplikacji wystarczy niewielka ilość silikonowego serum do włosów – produkt jest bardzo wydajny. Oczywiście dokładną dawkę należy dopasować do objętości, długości i porowatości włosów. Należy uważać, aby nie przetłuścić skóry głowy i nie obciążyć pasemek.

Jak aplikować serum do włosów z silikonami?

Kosmetyk można nakładać zarówno na suche, jak i wilgotne włosy. Produkt naniesiony zaraz po umyciu ułatwia czesanie, przyspiesza suszenie i chroni przed wysoką temperaturą. Serum do włosów nakłada się na wysokości uszu, a po olejowaniu – na same końcówki. Jeżeli martwisz się, że silikony za bardzo obciążą twoje włosy, głowę umyć możesz szamponem z SLS lub łagodniejszym SLES.