Wszystko o serum do włosów

Serum do włosów to jeden z tych kosmetyków, który każda kobieta powinna mieć w swojej kosmetyczce. Dlaczego? Ponieważ doskonale odbudowuje zniszczone włosy, regeneruje rozdwojone końcówki, nawilża przesuszone pasemka i pielęgnuje skórę głowy.

Zawiera dużo składników odżywczych oraz posiada gęstą i bogatą konsystencję.

serum-do-włosów.jpgJakie efekty przynosi kuracja serum do włosów?

Serum do włosów naszpikowane jest odżywczymi i aktywnymi składnikami. Posiada także o wiele bogatszą formułę niż maseczki, odżywki i inne kosmetyki pielęgnacyjne. Tym samym lepiej dba o włosy i skórę głowy. Serum do włosów wygładza, nabłyszcza i nawilża pasemka. Pomaga w rozczesywaniu i suszeniu, a do tego zapobiega powstawaniu kołtunów i plątaniu się pasemek. Chroni włosy przed uszkodzeniami mechanicznymi i chemicznymi. Zabezpiecza przed działaniem szkodliwych czynników pochodzących ze środowiska zewnętrznego (promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenia powietrza) oraz przed składnikami kosmetyków koloryzujących i niektórymi zabiegami fryzjerskimi (farbowanie, trwała, suszenie, prostowanie).

Jak stosować serum do włosów?

Zaleca się, aby serum do włosów stosować co najmniej raz w tygodniu, po dokładnym umyciu głowy. Równie dobrze kosmetyk można nakładać na suche pasemka. Nie wolno jednak aplikować produktu bezpośrednio na skórę głowy. Serum do włosów nanosi się na same końce pasemek lub na całą ich długość. To, jaką ilość kosmetyku użyjemy, uzależnione jest od długości, gęstości, stopnia zniszczenia i porowatości włosów, a także od rodzaju skóry głowy. Ponieważ serum do włosów posiada bardzo gęstą formułe, bez obaw podczas jednej aplikacji użyć możemy małej porcji. Pamiętać jednak trzeba, że włosy o wysokiej porowatości wchłaniają o wiele więcej substancji  niż włosy o porowatości niskiej. Po każdej aplikacji serum do włosów głowę należy umyć delikatnym szamponem lub w przypadku, gdy zastosowałyśmy silikony zmywalne mocnymi detergentami – produktem z SLS/SLES.

Czy wiesz, że…

Serum do włosów, w którego składzie znajdują się silikony, często nazywane jest jedwabiem do włosów. Produkty takie sprzedawane są w formie sprayów i posiadają podobne do serum właściwości. Jednak podobieństwa na tym się kończą. Zresztą, czasami niesłusznie serum do włosów nazywa się jedwabiem. Dlaczego? Większa część serum do włosów sprzedawanych w drogeriach nie zawiera w składzie jedwabiu, lecz silikony, oleje i emolienty.