Jak poprawnie używać serum do włosów?

Serum do włosów to jeden z najczęściej stosowanych kosmetyków pielęgnacyjnych. W stosunku do odżywek i maseczek ma więcej składników odżywczych. Posiada o wiele lepsze właściwości odbudowujące, regenerujące, wzmacniające i odżywcze. Poprawia ogólną kondycję skóry głowy i włosów.

W jaki sposób powinno używać się serum do włosów?

serum-do-włosów.jpgTo, jak często należy używać serum do włosów, uzależnione jest tylko i wyłącznie od indywidualnych predyspozycji. Aplikacje należy przeprowadzać do momentu osiągnięcia wymarzonych rezultatów. Wiele innych czynników ma wpływ na częstotliwość wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych. A zaliczyć do nich można między innymi: rodzaj skóry głowy, typ porowatości włosów, dotychczasową pielęgnację, stopień zniszczenia pasemek. Powtarzalność aplikacji zależna jest także od podatności włosów na uszkodzenia. Jeżeli pasemka są bardzo zniszczone, musisz poświęcić im więcej uwagi. Włosy zdrowe i błyszczące wystarczy pielęgnować raz na jakiś czas.

Ilość nakładanego serum do włosów również uzależniona jest od kilku czynników. Dawkę dobrać trzeba do długości i objętości, a także do tego, jak mocno uszkodzone są pasemka i jak bardzo podrażniona jest skóra głowy. Przyjęła się zasada, która dotyczy nie tylko serum do włosów, ale też innych produktów fryzjerskich, mówiąca, iż do odżywienia lub ochrony półdługich włosów wystarczy taka ilość kosmetyku, która zbliżona jest do wielkości orzecha włoskiego. Sporo zależy także do porowatości włosów. Wiadomo przecież, że włosy wysokoporowate znacznie szybciej „piją” nałożone na nie substancje, a włosy niskoporowate robią to o wiele wolniej. Podczas aplikacji należy pamiętać, aby nie obciążyć włosów i nie przetłuścić skóry głowy.

Serum do włosów można nakładać na wilgotne i suche włosy. Ten aspekt aplikacji również uzależniony jest od wyżej wymienionych czynników. Poza tym, część dziewczyn preferuje nanoszenie kosmetyku na czyste i dopiero co umyte pasemka. Dlaczego? Ponieważ w ten sposób ułatwiają sobie szczotkowanie, zapewniają ochronę pasemkom przed gorącym powietrzem i mają pewność, że ich fryzura będzie odżywiona i nabłyszczona. Oczywiście te panie, które aplikują produkt na suche włosy, również wybrały dobrą metodę pielęgnacji. Serum do włosów zapobiega bowiem elektryzowaniu i puszeniu się pasemek, a do tego pomaga ujarzmić nawet najbardziej niezdyscyplinowane pasemka.

To, na którą część włosów (końcówki czy całe pasemka) nałożymy serum, również zależy od nas. Jeżeli nasze włosy wymagają natychmiastowej regeneracji, powinnyśmy zaaplikować kosmetyk na całej długości, zaczynając na wysokości uszu. Codziennie możemy pielęgnować same końcówki, natomiast co tydzień – całe włosy. Ważne jest, aby unikać aplikacji bezpośrednio na skórę głowy – nie chcemy przecież, aby nasze włosy nadmiernie się przetłuściły.