Serum do włosów tylko dla dojrzałych kobiet? Obalamy MITY!

serum-do-włosów.jpgSiła skoncentrowanych składników odżywczych dla dogłębnej regeneracji włosów? To tylko jedno z działań serum do włosów. Nie trzeba bać się tego, że wyższe stężenie substancji w serum lub jego precyzyjne działanie może nam zaszkodzić.

Przedstawiamy najpopularniejsze mity na temat serum do włosów, które powtarzane są w sieci, mimo że mają niewiele wspólnego z rzeczywistością.

MIT 1
Serum do włosów jest tylko dla dojrzałych kobiet

Nie wiadomo skąd wzięło się przekonanie, że serum na włosy powinny stosować tylko kobiety po 40 roku życia. Prawdopodobnie ma to związek z tym, że dla młodych osób zaleca się stosowanie lekkich kosmetyków. Z tym, że serum do włosów, mimo że z definicji silne i skoncentrowane, może mieć bardzo lekką i przyjazną formułę. Z przyjemnością obalamy ten mit i zachęcamy także młodsze osoby do sięgania po serum do włosów.

MIT 2
Serum do włosów trzeba stosować codziennie

Dobre serum nawilżające może z powodzeniem zastąpić tradycyjną odżywkę. To akurat nie jest mit. Nikt jednak nie mówi o tym, że serum do włosów trzeba stosować inaczej, bo nakładane na włosy codziennie (jak większość odżywek) może jeszcze pogorszyć stan włosów. Siła tego kosmetyku jest na tyle duża, że wystarczy nakładać je na włosy maksymalnie 1-2 razy w tygodniu. Można stosować serum do włosów codziennie, ale tylko jako kurację regenerującą. Dwa miesiące codziennego stosowania serum powinny być przeplatane czteromiesięczną przerwą.

MIT 3
Każde serum do włosów jest odbudowujące

Mówiąc o serum od razu mamy na myśli kosmetyk do włosów silnie zniszczonych. Większość tych produktów to rzeczywiście jedyny ratunek dla zniszczonych włosów, ale nie każde serum działa regeneracyjnie. Istnieje kilka rodzajów serum do włosów. Nawilżające najlepiej sprawdzi się na normalnych włosach, które potrzebują tylko pielęgnacji. Odmładzające będzie idealne dla osłabionych wiekiem włosów osób dojrzałych. Natomiast regenerujące serum do włosów stanowi oddzielny typ kosmetyku, który przeznaczono do odżywienia i odbudowy włosów mocno zniszczonych np. zabiegami fryzjerskimi.