Poradnik dla początkujących – pierwsze kroki z serum do włosów

Silniejsze, bardziej kompleksowe i wygodniejsze – serum do włosów. Zachęcone setkami pozytywnych opinii krążących po sieci decydujemy się wzbogacić swoją codzienną pielęgnację włosów o dodatkowy kosmetyk. Serum działa intensywniej, jest lżejsze i oferuje więcej od odżywki lub maski.

Pojawia się jednak kluczowe pytanie. Jak zacząć pielęgnację włosów z pomocą serum?

serum-do-włosów.jpg#1 Przygotuj się na większy wydatek

Ceny serum do włosów są bardzo zróżnicowane, ale zasada jest taka sama, jak w przypadku innych produktów. Im bogatszy i bezpieczniejszy skład, im lepsze działanie, tym większa cena. Dobre serum powinno kosztować około kilkudziesięciu złotych, ale inwestycja w taki produkt naprawdę się opłaca. Za wyższą cenę dostajemy więcej właściwości i większą wydajność.

#2 Wybieraj rozsądnie

Nie kieruj się wyłącznie opiniami o serum do włosów, bo każdy reaguje inaczej na ten sam produkt. Mimo że setki kobiet chwalą kosmetyk, ty możesz być wyjątkiem, u którego on się nie sprawdzi. Dopasuj serum do rodzaju swoich włosów (nawilżające do suchych, regenerujące do zniszczonych, wygładzające do trudnych w stylizacji). Unikaj w składzie substancji, które mogą cię uczulić.

#3 Nie bój się testowania

Mając problem z wyborem odpowiedniego serum do włosów warto poprosić o pomoc np. swojego fryzjera lub specjalistę współpracującego z drogerią. Jeśli oni nie pomogą podjąć decyzji, na ratunek przychodzą próbki. Poproś o kilka próbek interesujących cię produktów i zacznij testować. Łatwiej będzie wybrać ten, który najlepiej współpracuje z włosami i nie przynosi pogorszenia ich stanu (efektów niestety nie ocenimy tylko po jednej próbce).

#4 Traktuj serum jako kurację

Nie zaleca się wymiany dotychczasowych produktów na serum do włosów. Na początek serum powinno stanowić uzupełnienie pielęgnacji, a kuracja powinna być czasowa. Wybrane serum nakładaj na włosy codziennie przez 3 tygodnie, a po tym czasie oceń efekty. Jeśli dane serum do włosów się sprawdziło, włącz je do codziennego rytuału pielęgnacyjnego.

#5 Nie nastawiaj się na cuda

Miej z tyłu głowy, że reklamy nie mówią do końca prawdy. Raczej żadne serum nie zadziała natychmiastowo, bo od tego są odżywki. Oczekując długotrwałych efektów, jakie daje serum do włosów, trzeba wykazać się cierpliwością. Kuracja powinna przynieść widoczną zmianę mniej więcej po kilku tygodniach, a efekty będą pojawiały się stopniowo.