Serum do włosów. Zaopatrz się w nie koniecznie!

serum-do-włosów.jpgCudowny eliksir urody, czyli serum. Niewiele wiemy na temat tych produktów, a właściwie tylko tyle, ile powiedzą na producenci. Zachwycające reklamy wyrobiły w nas przekonanie o tym, że serum to najlepszy kosmetyk na trudne problemy. Czy tak jest w rzeczywistości?

Czy faktycznie każda kobieta powinna mieć serum do włosów w swojej kosmetyczce?

Skrócone kompendium wiedzy o serum do włosów

Serum do włosów stosunkowo niedawno podbiło serca Polek i w ciągu kilku miesięcy stało się kosmetycznym niezbędnikiem. Jest nietypowym produktem pielęgnacyjnym, o którym niestety nie wiemy jeszcze wystarczająco dużo. Wybierając serum do włosów mniej kierujemy się wiedzą, a więcej modą i opiniami o serum znalezionymi w sieci.

Definicja serum do włosów nigdzie nie została jeszcze określona. Przyjmuje się, że serum to lepszy i silniejszy odpowiednik kremu, balsamu lub odżywki. Ma dużo wyższe stężenie składników aktywnych, a więc potrzeba go o wiele mniej, żeby osiągnąć takie same efekty. Składniki aktywne serum mogą się niewiele różnić od tych zastosowanych w odżywce, ale zwiększa się ich zawartość procentowa, a objętość kosmetyku jest znacznie mniejsza. To sprawia, że już dwie krople serum na włosach mogą wystarczyć.

Zastanawiając się nad tym, jakie serum do włosów wybrać, najpierw określ swój problem. Jest kilka rodzajów serum i każde odpowiada określonej potrzebie. Serum do włosów suchych koncentruje się na nawilżaniu. Serum na zniszczone włosy musi posiadać silne działanie regenerujące. Dla dojrzałych kobiet najlepiej sprawdzi się serum przeciwdziałające starzeniu się (ang. anti-aging), które zapewni odmłodzenie komórek włosów. Zakup serum do włosów powinno poprzedzać rozeznanie w problemie i rodzajach produktów, które mogą mu zaradzić.

Warto mieć pod ręką serum do włosów, ale nie chodzi tu jedynie o ukierunkowane na problem działanie skoncentrowanych składników. Kolejną zaletą serum jest prostota aplikacji. Wystarczy odrobinę produktu rozprowadzić między dłoniami i wmasować we włosy oraz głowę. Lekkie serum do włosów nie wymaga spłukiwania.